Yolcular çiçeklerle karşılandı


Taban Airlines Havayolları, İran'ın başkenti Tahran'dan Alanya’ya ilk seferini gerçekleştirdi. Taban Airlines Havayolları'na ait Airbus A320 tipi uçak ile Gazipaşa Alanya Havalimanı’na (GZP) gelen 101 yolcu; Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Yönetim Kurulu Üyesi ve Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) Başkanı Burhan Sili, Alanya Belediye Başkan Yardımcısı Ali Yenialp, TAV Gazipaşa İşletme Koordinatörü Ömer Sözener, İranlı ünlü sanatçı Samir Zand ve diğer yetkililer tarafından çiçeklerle karşılandı.


“GZP ELİMİZİ GÜÇLENDİRİYOR”


GZP’nin önemine vurgu yapan Başkan Burhan Sili, “Gazipaşa Alanya Havalimanı şehrimizin gözbebeğidir. Yaptığımız tüm tanıtımlarda ve görüşmelerde havalimanımızı ve sağladığı avantajları her platformda ön plana çıkarıyoruz. Misafirlerimiz hiç sıkılmadan sadece 30 dakikada Alanya şehir merkezine ulaşabiliyor. Bu da misafir memnuniyeti oranını artırıyor ve rakip destinasyonlara karşı elimizi güçlendiriyor” dedi.


“TURİZMİMİZ İÇİN ÖNEMLİ BİR GELİŞME”


Taban Airlines Havayolları’nın Alanya’ya ilk uçuşunu gerçekleştirmesinin önemli bir gelişme olduğunu belirten Başkan Yardımcısı Yenialp; “Halihazırda İran’dan uçuşlar gerçekleşiyordu. Ancak Taban Airlines Havayolları’nın da sefere başlaması ve bugün ilk uçuşunu gerçekleştirmesi kent turizmimiz açısından önemli oldu. Alanya Belediyesi olarak, ALTİD ve Alanya Turizm Tanıtma Vakfı (ALTAV) gibi oda ve derneklerimizle gerçekleştirdiğimiz tanıtım çalışmaları meyvelerini veriyor. Alanya’mız ve bölgemiz adına hayırlı, uğurlu olsun” dedi. 


EKİM SONUNA KADAR 8 SEFER DAHA YAPACAK


Karşılama heyeti, uçağın kaptan pilotları ve kokpit ekibine de “Hoş geldin” derken Alanya’ya ilk uçuşunu gerçekleştiren Taban Airlines Havayolları şirketinin İran'dan Alanya’ya 28 Ekim tarihine kadar 8 sefer daha yapacağı açıkladı. Karşılamanın ardından Alanya Belediyesi Başkan Yardımcısı Ali Yenialp, kaptan pilotlar ve kokpit ekibine günün anısına ‘sevgi taşı’ hediye etti.