Alanya’da Tarihi Kızılkule’de Müzik Ziyafeti


Alanya, tarihi dokusuyla sadece turistlerin değil, sanatseverlerin de ilgisini çeken bir etkinliğe ev sahipliği yaptı. ALTAV tarafından organize edilen ‘Tarihi Mekanlardan Yükselen Müzik Tınıları’ etkinliği, katılımcılara unutulmaz anlar yaşattı.

Alanya Turizm ve Tanıtma Vakfı (ALTAV) öncülüğünde, Alanya Belediyesi’nin ev sahipliği ve destekleriyle düzenlenen etkinlik Kızılkule'nin büyüleyici atmosferinde gerçekleştirildi. Tarihi mekanların ruhunu müzikle birleştirerek izleyicilere farklı bir deneyimin sunulduğu organizasyonda, Viyolonsel sanatçıları Yusuf Çelik, Zeynep Aslı Gültekin, Hakan Hürkan Şahin ve Berk Kavak'tan oluşan Uniqe Cello Quarter ekibi sahne aldı. Konsere, Alanya Belediye Başkan Yardımcıları Murat Levent Koçak, Hasan Servet Ünlü, Başkan Danışmanları Abdurrahman Açıkalın ile Nazmi Zavlak, Meclis Üyeleri İrem Yunusoğlu, Ufuk Aras Solmaz ve Ayşe Yakar Anılgan da katıldı. 

SANATSEVERLERİ MEST EDEN KONSER

Bach, Rachmaninov, Piazzolla ve Putz gibi klasik müziğin sembolü isimlerin eserlerinin çalındığı anlar yerli ve yabancı birçok sanatsever için büyüleyiciydi.