ALANYA STANDINA RUSLAR’DAN BÜYÜK İLGİ


Rusya’nın başkenti Moskova’da bugün açılan ve Rusya’nın en büyük turizm fuarı olarak adlandırılan MITT Moskova Turizm Fuarı’ndaki Alanya standı büyük ilgi görüyor. Alanya’yı tanıtmak ve turizmcilere destek vermek için fuara katılan Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, ziyaretçilere ipek kozasından broş, yaka iğnesi, bileklik ve Alanya çantası hediye etti. Yücel, bir taraftan da Rus misafirler ve acente yetkilileriyle birebir ilgilendi.

ALANYA ÖZEL BİR STANLA TANITILIYOR
Alanya heyeti, yaklaşık 50 metrekarelik özel tasarlanmış Alanya standında Rus ziyaretçilere ve dünyanın dört bir yanından katılan acentecilere Alanya’yı tanıtmaya başladı. Yoğun ilgi gören Alanya standına, Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’le birlikte ALTİD Başkanı Burhan Sili, ALTAV Başkan Yardımcısı Mehmet Dahaoğlu ve Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) Genel Başkan Vekili ve Alanya Gazeteciler Cemiyeti (AGC) Başkanı Mehmet Ali Dim ve bazı STK temsilcileri de destek veriyor. 

ALANYA İPEĞİNDEN BROŞLAR KAPIŞILDI
Moskova’daki Alanya standında, Alanya’ya özgü hediyelikler, broşür, çanta, bileklik, notluk, kalem, magnet gibi hediyeliklerin yanısıra Alanya ipeğinden yapılan yaka iğneleri ve broşlarda yeralıyor. Özellikle Ruslar Alanya ipeğinden broş ve hediyeliklere büyük ilgi gösterdi. Bugün açılan ve 16 Mart’a kadar açık kalacak fuarda Başkan Yücel, turizmin canlandırılması için yapılan tanıtım çalışmalarının yanı sıra resmi temaslarda da bulunacak.