Başkan Yücel, THY ve TAV ile Gazipaşa Havalimanı için görüşme sağladı


22. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı (EMITT) için İstanbul’da bulunan Alanya Belediyesi ve Alanya Turizm Tanıtma Vakfı (ALTAV) Başkanı Adem Murat Yücel, Gazipaşa-Alanya Havalimanı (GZP) için bir dizi ziyaret gerçekleştirdi. Başkan Yücel, Türk Hava Yolları Genel Müdürü Bilal Ekşi ve TAV İcra Kurulu Başkanı Sani Şener'i ziyaret ederek fikir alışverişinde bulundu. Alanya heyetinde Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) Başkanı ve Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Yönetim Kurulu Üyesi Burhan Sili ve ALTAV Başkan Yardımcısı Mehmet Dahaoğlu da vardı.

DOĞU Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı (EMITT)’nda ikinci gün heyecanı yaşanırken, fuara katılmak üzere İstanbul'da bulunan Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel beraberindeki heyetle birlikte Gazipaşa-Alanya Havalimanı'nın (GZP) daha aktif ve verimli kullanılması için TAV ve THY yetkilileri ile bir araya geldi. Yeni sezon öncesi turizmciler ve misafirler için büyük önem arz eden eksikliklerin giderilmesi konusunda gerçekleşen istişarelerde her iki şirket yetkilileri konuların takipçisi olacaklarını iletti. 


BAŞKAN YÜCEL YAPILAN YATIRIMLAR İÇİN ŞENER’E TEŞEKKÜR ETTİ
TAV Havalimanları Holding ile TAV İnşaat'ın Kurucu Ortağı ve İcra Kurulu Başkanı Sani Şener’le buluşan Başkan Yücel ve beraberindeki heyet Alanya, Gazipaşa ve Anamur için çok büyük önem arz eden GZP'nin geleceği hakkında bilgi alışverişinde bulundu. Görüşmede Başkan Yücel, GZP'ye yapılan yatırımlar için Şener'e teşekkürlerini iletirken Şener ise GZP'yi çok önemsediklerini ve ciddi yatırımlarda bulunduklarını belirterek Alanyalı Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile de sık sık görüştüklerini belirtti.


ŞENER: “GZP'NİN BÜYÜMESİ İÇİN YETKİ DHMİ'DE”
Toplantıda belirli dönemlerde gündeme gelen GZP'nin büyütülüp büyütülmeyeceği söylentilerine de son noktayı koyan Şener, büyütme projesi için çalıştıklarını fakat artık konunun kendilerinde değil Devlet Hava Meydanları İşletmesi'nde (DHMİ) olduğunu vurguladı. Şener; “Bazı sorunlar orada çözülmeden biz hiçbir şey yapamayız. O bölgede yaşayan vatandaşlara havalimanını bu kadar sahiplendikleri için teşekkür ediyorum. Otopark çıkışındaki sorunu ise otomatik ödeme kasalarıyla kendi içimizde çözebiliriz.” dedi.


“YÜZDE 80 ARTIŞ BEKLENİYOR”
Şener; “2018 yılı için yurtdışı uçuşlarında herhangi bir engel olmaz ise GZP için yüzde 80 gibi artış bekliyoruz. Ayrıca yurt içi seferlerinde de şu an için yoğun taleple karşılaşıyoruz. Türkiye için güzel bir turizm yılı olmasını temenni ediyorum.” dedi. Ziyaretin sonunda ise Başkan Yücel, Alanya Belediyesi Engelsiz Kent ve Yaşam Merkezi'ndeki kursiyerlerce yapılan TAV Logolu ipek kozası çerçevesini Sani Şener'e takdim etti.


THY'DEN ALANYA'YA SKYLIFE JESTİ
TAV ziyaretinin ardından Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel ve beraberindekilerinin ikinci ziyaret noktası Türk Hava Yolları (THY) Genel Müdürlüğü oldu. Başkan Yücel burada THY Genel Müdürü Bilal Ekşi ile bir araya gelerek THY'nin İstanbul-Ankara-GZP hattındaki uçuş saatlerinin yeniden düzenlenmesi konusunda talepte bulundu. THY tarafından GZP'nin daha çok tanıtılması amacı ile özel çalışmalar yaptıklarını ve bu bildirileri fuarlarda dağıtılmak üzere ALTAV'a göndereceklerini söyleyen Ekşi de önümüzdeki günlerde THY uçaklarında yer alan SkyLife dergisinde Alanya'ya yer vereceklerini dile getirdi. Başkan Yücel, Ekşi’den GZP Havalimanı’nın daha verimli kullanılmasını talep ederken Ekşi ise yurt içi ve yurt dışı direk uçuşların gerek sayısında gerekse seferlerinde düzenlemeye gidileceğini söyledi. 
Başkan Yücel Bilal Ekşi'ye ziyaretin anısına ipek kozasından işlenmiş THY logolu çerçeve takdim etti.