ETKİNLİKLERİMİZ


ALTAV ETKİNLİKLERİMİZ

Danimarkalılar ‘Alanya’ dedi

Alanya Turizm Tanıtma Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Şükrü Cimrin, “İspanya’nın turistik tesis kapasitesini artırmaması ve olağanüstü fiyat artışlarından taviz vermemesi Danimarkalı tatilciyi cazip fiyatlar sunan Türkiye’ye kaydırdı. 2018 yılı için geçen seneye oranla yüzde 30’luk artış öngörülüyor” dedi. 2015’de Antalya'ya 178 bin kişi gelirken 2 yıl üst üste kayıplar yaşanmış ve bu rakam 2017 yılında 118 bin olarak tamamlanmıştı.

DETAY...

‘Sırplar Türkiye’ye hasret kaldı’

Alanya Turizm Tanıtma Vakfı yetkilisi Mehmet Çelik, “Sorunlar sebebiyle Yunanistan ve İspanya’ya kayan Sırp tatilciler hijyen, hizmet, misafirperverlik ve fiyat dengesini bu ülkelerde yakalayamadı” dedi.

DETAY...

Romanya’da pazar payı büyüdü

Turizmciler geçen yıl 117 bin 'paket tatil' pazar payı olan Romanya için 160 bin hedefi koydu. Ülkemize giriş yapacak yolcu sayısındaki hedef ise 500 bin.

DETAY...

'GZP’de rekor kırılacak’

Acenta temsilcileriyle buluşan Gazipaşa Alanya Havalimanı (GZP) Müdürü Cengiz Aşıklı, “2018’de 1 milyon 200 bin yolcu sayısına ulaşacağız” dedi.

DETAY...

Alanya İsveç’te tanıtıldı

Kültür ve Turizm Bakanlığı İsveç’te düzenlenen turizm fuarına katılmayınca alternatif geliştiren Alanya Turizm Tanıtma Vakfı Yönetimi soluğu Stockholm’de düzenlenen “Yurt Dışında Satılık Evler Fuarı’nda aldı.

DETAY...

Çekyalıların tercihi Türkiye

Prag’da düzenlenen uluslararası turizm fuarına katılan Alanya Turizm Tanıtma Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Gürol Birgen, “Tur operatörleri belirtmiş oldukları yolcu sayısı hedeflerine şimdiden ulaştıklarını söyleyerek ek uçak ve otel rezervasyonlarıyla kapasite artışına gidiyor” dedi.

DETAY...

Bulgaristan’dan kardeş şehir teklifi

Alanya Turizm Tanıtma Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Kerim Yılmaz, “Sofya’da yapılan turizm fuarında Alanya’ya kardeş şehir teklifi geldi” dedi.

DETAY...

Baltık ülkelerinde Alanya lider

Baltık ülkelerinden Litvanya ve Letonya fuarlarının devamı ve sonuncusu olan Estonya’nın başkenti Tallinn’de yapılan turizm fuarına da katılan Alanya Turizm Tanıtma Vakfı’nın Yönetim Kurulu Üyesi Kemal Kahya, “Baltık pazarına hakim 3 tur operatörüyle 200 bin yolcu Antalya’ya gelecek” dedi.

DETAY...

Letonya’da Alanya tanıtılıyor

Alanya Turizm Tanıtma Vakfı Başkan Yardımcısı Mehmet Dahaoğlu, “Teztour, Novaturas ve Kidy Tour 30 bin Leton misafiri 2018’de Antalya’ya taşıyacak” dedi.

DETAY...

Belçika’daki düşüş sona erdi

Alanya Turizm Tanıtma Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Topçu, “2014 yılındaki Türkiye’ye gelen 262 bin Belçikalı turist sayısı 2017’de 135 bine geriledi. Brüksel fuarında edindiğim izlenim ve rakamsal veriler yükselişin yeniden başlayacağı yönünde” dedi.

DETAY...

‘Yerinde tanıtım’ konuşuldu

Alanya Turizm Tanıtma Vakfı Yönetim Kurulu üyeleri, oda seçimlerinde güven tazeleyen esnaf odaları başkanlarını ziyaret ettiler.

DETAY...

Litvanya'da yüzler gülüyor

LİTVANYA'NIN başkenti Vilnius'ta düzenlenen Adventure 2018 Turizm ve Seyahat Fuarı'nda yer alan Alanya Turizm Tanıtma Vakfı (ALTAV) standı yoğun ilgi gördü.

DETAY...

'Slovakya'da ikinciyiz'

ALANYA Turizm Tanıtma Vakfı (ALTAV), 2018 yaz turizm sezonu öncesinde fuar tanıtım çalışmalarına devam ediyor.

DETAY...

'İsviçre'de vites yükselttik'

Alanya'nın tanıtım çalışmalarına devam eden ALTAV Yönetimi, İsviçre'nin Zürih kentinde katıldıkları fuardan da güzel haberlerle döndü

DETAY...

Finlandiya'dan sevindiren haber

ALTAV adına Finlandiya'da düzenlenen Matka Messut Fuarı'na katılan Şükrü Cimrin, fuara ilişkin çarpıcı bilgiler paylaşarak Finlandiya'nın 2018'de yükseliş trendine gireceğini ifade etti

DETAY...


Dört yıldız fiyatına 5 yıldız tatil

Avusturya basınına göre Türkiye'de 5 yıldızlı otellerde 4 yıldız fiyatı ödeyerek tatil yapılıyor. Üç ve daha az yıldızlı otellerin tercih edilmeme sebebi yüksek yıldızlı otellerin büyük kampanyalar yapması

DETAY...

Avusturya’da rezervasyonlar artıyor

Alanya Turizm Tanıtma Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Elvan Güneş, “Bir aksilik yaşanmaması durumunda 2014 rakamı olan 512 bin kişi sayısına adım adım 2019’da ulaşacağız” dedi.

DETAY...

‘Hollanda ikiye katladı’

Hollanda’da düzenlenen Vakantiebeurs Turizm Fuarı’ndan bildiren ALTAV Başkan Yardımcısı Mehmet Dahaoğlu, “Hollandalılar Türkiye'yi özlemiş. Bu seneki ilgi geçen yıldan en az iki kat fazla” dedi.

DETAY...


Spor turizmi Toroslar’da yapılacak

Dünya ve Avrupa şampiyonlukları bulunan ultra maraton sporcusu Ahmet Arslan, 500 sporcunun yarışacağı ‘Alanya Ultra Maratonu’yla ilgili Alanya Turizm Tanıtma Vakfı yönetimine bilgi verdi.

DETAY...

Sağlığını düşünen Alanya’ya gelecek

Yaşlılık döneminde olan ve engelli yabancı ülke vatandaşlarının kış turizmini canlandırması için turizm bölgelerine çekilmesi planlanıyor. Konuyla ilgili Alanya Turizm Tanıtma Vakfı’nda çalışma yapıldı.

DETAY...

‘Dünya barışına örnek olduk’

Alanya Uluslararası Noel Pazarı dünyanın birçok ülkesinden gelen vatandaşlarla kuruldu. Alanya Turizm Tanıtma Vakfı yaptığı çekilişle üç çifte yılbaşı tatili hediye etti.

DETAY...

Polonya’dan güzel haber

Alanya Turizm Tanıtma Vakfı’nın tanıtım çalışmalarını yürüttüğü Varşova’da müjde veren tur operatörleri Türkiye’ye gönderilecek turist sayısının 2018 yılında iki katına çıkacağını açıkladılar.

DETAY...

‘Kaliteyi yüksek tutmalıyız’

Alanya Belediyesi ve Alanya Turizm Tanıtma Vakfı Başkanı Adem Murat Yücel, ağırlıklı Alanya’da faaliyet gösteren acente temsilcileriyle bir araya geldi.

DETAY...

GZP’de yeni uçuş heyecanı

Alanya Belediyesi ve Alanya Turizm Tanıtma Vakfı Başkanı Adem Murat Yücel, Gazipaşa-Alanya Havalimanı’na (GZP) ilişkin yeni müjdeler ve teknik bilgiler verdi.

DETAY...

Başkan Yücel güven tazeledi

Alanya Turizm Tanıtma Vakfı Seçimli Genel Kurulu yapıldı.

DETAY...

Alanya’yı incelediler

Antalya’ya haftada 20 uçuş planlayan Christian Tour’un Macaristanlı acente satış temsilcileri Alanya Turizm Tanıtma Vakfı davetiyle Alanya’ya geldi.

DETAY...

Rusya’da hız kesmek yok

Alanya Turizm Tanıtma Vakfı 2017-2018 fuar sezonunda Rusya’da dört farklı etkinlikle tanıtım yapacak.

DETAY...

ALTAV’ın talihlileri Alanya’da

Sırp Popstar Ana Kokic’in Belgrad Turizm Fuarı’nda yaptığı çekilişte tatil kazanan talihliler Alanya’ya geldi.

DETAY...

Tanıtım fırtınası başladı

Alanya Turizm Tanıtma Vakfı üçüncü kuşak olarak da tabir edilen emekli ve sonrası yaş grubu turist profili için Hollanda 50+ Beurs Fuarı’nda yerini aldı.

DETAY...


Fuar sezonu açılıyor

Alanya Turizm Tanıtma Vakfı Başkan Yardımcısı Mehmet Dahaoğlu, “2017-2018 fuar sezonunda 31 etkinlikle Alanya şehrini tanıtacağız” dedi.

DETAY...

Macaristanlı acenteler Alanya’yı inceledi

Antalya’ya haftada 20 uçuş planlayan Christian Tour’un Macaristanlı...

DETAY...

HELSİNKİ'DE ALANYA SERGİLENİYOR

Finlandiya’nın başkenti Helsinki’de en prestijli caddeye yerleştirilen Alanya ve Türkiye görselleri tur...

DETAY...

İLK RUS UÇAĞI İÇİN TÖREN DÜZENLENDİ

Rusya'daki Vnukova Havalimanı'ndan kalkan Pobeda Havayolları'na ait uçak 188 yolcusuyla Alanya-Gazipaşa Havalimanı'na indi...

DETAY...

KAZAKLAR HARCAMADA BONKÖR

Charter uçuşların Rusya tarafından iptal edileceğiyle ilgili iddialar Kazakistan’daki rezervasyonları yüzde 70 düşürdü...KAZAKİSTAN Uluslararası KITF Turizm Fuarı’nda...

DETAY...

İSVEÇLİ BLOGGER ALANYA'DA

Takipçilerinin yüzde 89’u kadın olan seyahat blog yazarı İsveçli Ida Eriksson, Alanya Turizm Tanıtma Vakfı katkılarıyla Alanya’ya geldi...ALANYA Turizm Tanıtma Vakfı (ALTAV)...

DETAY...

AZERBAYCAN KEYİF VERİYOR

Alanya Turizm Tanıtma Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Nurhan Özcan, “Tatil seçeneklerini Antalya’dan yana kullanan Azerbaycanlıların online rezervasyon kullanımı arttı.

DETAY...

BEYAZ RUSYA'DAN İYİ HABER

Beyaz Rusya’nın ulusal havayolu markası Belavia’nın charter şirketi Aerobelservice Türkiye’ye uçuş başlatacak...BELARUS Cumhuriyeti’nin (Beyaz Rusya) başkenti Minsk’te düzenlenen turizm fuarında...

DETAY...

RUSYA'DA ÇİFTE TANITIM

Alanya Turizm Tanıtma Vakfı 11-16 Mart tarihleri arasında Rusya’da düzenlenecek olan iki farklı turizm fuarında boy gösterecek...14-16 Mart tarihleri arasında düzenlenecek olan Rusya’nın...

DETAY...

ALANYA STANDINA RUSLAR’DAN BÜYÜK İLGİ

Rusya’nın başkenti Moskova’da bugün açılan ve Rusya’nın en büyük turizm fuarı olarak adlandırılan MITT Moskova Turizm Fuarı’ndaki Alanya...

DETAY...