ETKİNLİKLERİMİZ


ALTAV ETKİNLİKLERİMİZ

Şükrü Cimrin Rusya’da Türkiye Ve Alanya'yı Temsil Etti

Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı (TGA) ile Alanya Turizm Tanıtma Vakfı (ALTAV) Yönetim Kurulu Üyesi ve Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) Başkan Yardımcısı Şükrü Cimrin, Ural Turizm Derneği tarafından davet edildiği Rusya’da çeşitli fuarlara ve etkinliklere katıldı.

DETAY...

Brüksel’den Alanya’ya Uçuş Müjdesi

Alanya’nın turizm potansiyeli Brüksel'de düzenlenen Salon Des Vacances turizm fuarında tanıtıldı.

DETAY...

Alanya Syedra Antik Kenti ‘Zaman Çizgisi’nde

Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Habertürk’ün ortak projesi kapsamında hazırlanan tarih belgeseli çekimleri için Alanya’ya gelen ekip tarafından Syedra Antik Kenti'nde özel çekimler gerçekleştirildi.

DETAY...

Moskova’da Alanya Standına Yoğun İlgi

Rusya'nın başkenti Moskova'da düzenlenen ve dünyanın önde gelen seyahat ve ağırlama etkinliklerinden biri olan MITT Moskova Fuarı, kapılarını açtı. Türkiye'nin turizm cenneti Alanya, fuarda misafirlerini ağırlıyor.

DETAY...

Alanya, Belgrad’da Tanıtıldı

Sırbistan'ın başkenti Belgrad'da bu yıl 45’incisi düzenlenen ITTFA Belgrad Turizm Fuarı’nda Alanya'nın turizm potansiyeli tanıtıldı

DETAY...

Alanya, ITB Berlin Turizm Fuarı'nda Göz Kamaştırdı

Bu yıl 5-7 Mart tarihlerinde düzenlenen ITB Berlin Turizm Fuarı'nda Alanya 80 metrekarelik özel bir stantla görkemli bir şekilde yerini aldı.

DETAY...

Emıtt’te Alanya’ya Yoğun İlgi

Alanya ekibi EMITT Fuarı'nda dört gün boyunca yoğun bir tanıtım faaliyeti gerçekleştirdi ve ziyaretçilerle etkili bir iletişim kurdu.

DETAY...

Alanya 27. Emıtt Fuarı’nda Tanıtılıyor

Dünyanın en önemli turizm etkinliklerinden biri olan EMITT Fuarı, bugün TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'nde kapılarını ziyaretçilere açtı. Alanya, zengin kültürel mirası ve doğal güzellikleriyle göz kamaştıran bir stantla fuarda yerini aldı.

DETAY...

Alanya Danimarka’da iz bıraktı

Danimarka'nın Herning şehrinde düzenlenen uluslararası Ferıe For Alle Herning fuarı, Alanya'nın eşsiz güzelliklerini ve turizm potansiyelini sergilediği bir platforma dönüştü.

DETAY...

Corendon’dan Alanya Müjdesi

Turizm devi Corendon Travel’ın sahibi Atılay Uslu ile Alanya standında yapılan görüşmelerde, firmanın bu sene Alanya için yüzde 80 artış elde ettikleri açıklandı.

DETAY...

Alanya, Hollanda Turizm Fuarı'nda Büyük İlgiyle Karşılandı

Alanya Turizm Tanıtma Vakfı (ALTAV), Hollanda’nın Utrect şehrinde düzenlenen turizm fuarına 50 metrekarelik özel bir stantla katıldı.

DETAY...

Alanya’nın Helsinki Raporu

ALTAV ve ALTİD Yönetim Kurulu Üyesi Şükrü Cimrin 4 gün süren Finlandiya Turizm fuarı Matka Messut’ta yaptıkları görüşmeler hakkında bilgi vererek, izlenimlerini açıkladı.

DETAY...

Ödüllü yarışma sonuçlandı

Alanya Turizm Tanıtma Vakfı’nın hayata geçirdiği Eyes of Alanya Uluslararası Alanya Fotoğraf Yarışması’nda ilk 3 sırada yer alan eser sahiplerine toplamda 50 bin TL ödül dağıtıldı.

DETAY...

Büyükelçilere Alanya jesti

Alanya Belediyesi ve Alanya Turizm Tanıtma Vakfı (ALTAV) Yönetim Kurulu, NATO üyesi ülkelerin Büyükelçilerine Alanya görselli masa saati gönderdi.

DETAY...

Sektörün Nabzı Antalya'da Attı

Bu yıl beşincisi düzenlenen Antalya Turizm Fuarı kapılarını açtı. Turizm endüstrisinin tüm dinamiklerini beşinci kez Antalya Expo Center’da bir araya getiren Antalya Turizm Fuarı (ATF23) 35 ülkeden 25 binin üzerinde turizm profesyoneli ve paydaşına tekrardan ev sahipliği yapıyor.

DETAY...

ALTAV'dan Rektör Türkdoğan'a Ziyaret

Alanya Turizm Tanıtma Vakfı Yönetim Kurulu üyeleri, Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) yeni rektörü Prof. Dr. Ahmet Kenan Türkdoğan’ı ziyaret etti.

DETAY...

Yolcular çiçeklerle karşılandı

Tahran’dan Alanya’ya ilk uçuşunu gerçekleştiren Taban Airlines Havayolları 28 Ekim tarihine kadar sefer düzenleyecek.

DETAY...

THY yolcuları Alanya’yı izliyor

Alanya Turizm Tanıtma Vakfı Başkan Yardımcısı Mehmet Dahaoğlu, “Özel ekip ve ekipmanlarla hazırlanan 32 dakikalık Alanya belgeseli 120’nin üzerinde ülkeye uçan THY’nin tüm yolcu uçaklarında gösterime girdi” dedi.

DETAY...

Ödüllü yarışma başvuruları devam ediyor

Sosyal medya tanıtımı kapsamında düzenlenen ‘Alanya’nın Gözleri’ (Eyes of Alanya) fotoğraf yarışmasının 3’üncüsü toplam 50 bin TL dağıtıyor.

DETAY...

Corendon Alanya’ya konuşlandı

CORENDON Travel tarafından Şubat 2024'ten itibaren Antalya'nın Alanya ilçesine 12 ay boyunca turist getirileceği açıklandı.

DETAY...

Ödüllü yarışma başladı

Sosyal medya tanıtımı kapsamında düzenlenen ‘Alanya’nın Gözleri’ (Eyes of Alanya) fotoğraf yarışmasının 3’üncüsü başladı. Toplam para ödülü 50 bin TL

DETAY...

Polonyalıların tercihi Alanya

Alanya Turizm Tanıtma Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Elvan Güneş, “Polonya’dan Türkiye’ye girişte vize ve pasaport istenmemesi bu ülke vatandaşlarının ülkemizi daha fazla tercih etmesinde önemli rol oynuyor” dedi.

DETAY...

'Rusya pazarı daha çok ilgiyi hak ediyor’

Alanya Turizm Tanıtma Vakfı Başkan Yardımcısı Mehmet Dahaoğlu, MITT Moskova Turizm Fuarı’na katılmayan Türk tur operatörlerine sitem etti: Pegas, Coral ve Anex, Rusya pazarını hiçe sayarak böylesi önemli bir fuarda maalesef yer almadı ve Rus acentelerden tepki topladı.

DETAY...

Sırbistan hedefi 500 bin turist

Kapılarını 44. kez açan Sırbistan'daki Belgrad Turizm Fuarı'nda Alanya tanıtımı yapıldı. Fuarla ilgili gözlemlerini ve yaptığı görüşmeler ışığında değerlendirmelerini aktaran Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı (TGA) ile Alanya Turizm Tanıtma Vakfı (ALTAV) Yönetim Kurulu Üyesi Şükrü Cimrin, şu bilgileri verdi:

DETAY...

Roman’ların tercihi yine Antalya

Alanya Turizm Tanıtma Vakfı Başkan Yardımcısı Mehmet Dahaoğlu, "Romanya’dan Antalya’ya gelen kişi sayısı 260 binden 350 bine çıkacak” dedi.

DETAY...

Corendon GZP'ye Yeniden Uçacak

Alanya Turizm Tanıtma Vakfı Başkan Yardımcısı Mehmet Dahaoğlu, “Pandemi döneminde Alanya uçuşlarını iptal eden Corendon, 23 Nisan’da uçuşlarına yeniden başlayacak” dedi.

DETAY...

En iyi Alanya tatili fotoğrafı belli oldu

Alanya Turizm Tanıtma Vakfı’nın sosyal medya tanıtımı kapsamında başlattığı toplamda 30 bin TL para ödüllü uluslararası fotoğraf yarışması Eyes of Alanya’nın (Alanya’nın Gözleri) kazananları belli oldu.

DETAY...

ALTAV’da tanıtım zirvesi

Aynı zamanda Alanya Tanıtım Vakfı Başkanı olan Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, “Vakfımızda güç birliği oluşturduk. Şehir tanıtımımızı tüm kurumlarımızla ahenk içinde sürdüreceğiz” dedi.

DETAY...


Alanya tanıtımı İspanya’da başladı

Alanya Turizm Tanıtma Vakfı ve Alanya Turistik İşletmeciler Derneği Başkan Yardımcısı Mehmet Dahaoğlu, “Alanya’mıza farklı pazarlardan turist akışı sağlamak adına Barselona fuarında yerimizi aldık” dedi.

DETAY...

‘Alanya’nın Gözleri’ için jüri toplandı

Alanya Turizm Tanıtma Vakfı’nın sosyal medya tanıtımı kapsamında başlattığı toplamda 30 bin TL para ödüllü uluslararası fotoğraf yarışması Eyes of Alanya (Alanya’nın Gözleri) tamamlandı.

DETAY...

Turizmde beklenti yüksek

Dünya devlerini ağırlayan Antalya Turizm Fuarı kapılarını açtı. Fuarda Alanya’yı Alanya Turizm Tanıtma Vakfı temsil etti.

DETAY...

Macaristan’da Alanya’yı tanıtıyor

Alanya Turizm Tanıtma Vakfı Başkan Yardımcısı Mehmet Dahaoğlu, “Macaristan’daki tanıtım elçimiz Macar gazeteci Szeszler, ALTAV katkılarıyla Alanya’yı Macar halkına anlatıyor” dedi.

DETAY...

İmajımız yenileniyor

Alanya Turizm Tanıtma Vakfı Başkan Yardımcısı Mehmet Dahaoğlu, “Uluslararası tanıtımda kullanılacak Alanya belgeseli, tanıtım filmi ve imaj videolarımız tamamlanmak üzere. Ayrıca Türk Havayolları uçakları için özel bir tanıtım projesi hazırlığındayız” dedi

DETAY...

Hollandalı turistler Alanya’dan Memnun

Alanya Belediyesi ve Alanya Turizm Tanıtma Vakfı Başkanı Adem Murat Yücel, “Hollandalı tatilciler yaptıkları yorumlarla ‘En İyi Destinasyon Ödülü’nü almamızı sağladı” dedi.

DETAY...

Eyes of Alanya Fotoğraf Yarışması Ödüllü yarışma başladı

Sosyal medya tanıtımı kapsamında düzenlenen ‘Alanya’nın Gözleri’ (Eyes of Alanya) fotoğraf yarışmasının 2’ncisi başladı. Alanya Turizm Tanıtma Vakfı Başkan Yardımcısı Mehmet Dahaoğlu, “Cep telefonuyla çekilen fotoğrafların da kabul edildiği eğlenceli bu yarışmada derece alacak olan ilk 3 katılımcıya toplamda 30 bin TL para ödülü verilecek” dedi.

DETAY...

Başkan YÜCEL CORENDON Yetkilileri ile Bir Araya Geldi

Aynı zamanda ALTAV Başkanı da olan Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Alanya turizm pazarında önemli pay sahibi olan Corendon Turizm Grubu yöneticileri ile bir araya geldi. Alanya’da turizm hareketliliğinin artırılması adına karşılıklı fikir alışverişinde bulunuldu.

DETAY...

Sırbistan’ı Alanya’ya bağlayan seferler resmen başladı

Sırbistan’ın Belgrad ve Niş kentlerini Alanya’ya bağlayacak AirSerbia’nın ilk seferi bugün Gazipaşa-Alanya Havalimanı’na gerçekleşti. 144 yolcuyu Alanya’ya taşıyan Airbus A319 tipi uçak, havacılık geleneği olan su takı ile karşılandı.

DETAY...

Alanya’nın ‘Sağlık turizmi’ atağı

Alanya Turizm Tanıtma Vakfı Başkan Yardımcısı Mehmet Dahaoğlu, “Alanya’nın sağlık turizmi potansiyelini Azerbaycan’da 65 ülkenin temsilcisine anlatıyoruz” dedi.

DETAY...

Alanya’yı 129 Ülkede Uçuran Tanıtım

Alanya Turizm Tanıtma Vakfı Başkan Yardımcısı Mehmet Dahaoğlu, “Tamamı 32 dakika sürecek olan Alanya belgeseli 129 ülkeye uçan THY uçaklarının koltuk ekranlarında Türkçe ve İngilizce olarak izleyiciyle buluşacak” dedi.

DETAY...

Fenomenlerle Tanıtılıyoruz

Alanya Turizm Tanıtma Vakfı organizasyonuyla Alanya’da bulunan 10 ülkenin sosyal medya fenomeni ürettiği içeriklerle milyonlarca görüntüleme aldı.

DETAY...

Fenomenler Alanya'da

Alanya Turizm Tanıtma Vakfı 10 ülkeden 15 sosyal medya fenomenini Alanya’ya getirdi. Tanıtım çalışmaları kapsamında milyonlarca kişiye ulaşılacak.

DETAY...

Gazipaşa’da Turizm Paneli yapıldı

Alanya’nın deneyimli turizmcileri, ALKÜ Gazipaşa Mustafa Rahmi Büyükballı Meslek Yüksekokulu’nda öğrencilerle buluştu.

DETAY...

Sırbistan’da Charter Uçuş Talebi

Belgrad Turizm Fuarı’nın 2’nci gününde güzel bir yoğunluk yaşandı. Fuarda Alanya’yı temsil eden Alanya Turizm Tanıtma Vakfı (ALTAV) ve Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) Başkan Yardımcısı Mehmet Dahaoğlu, bugünkü görüşmelerle ilgili geniş bilgi aktardı.

DETAY...

‘Sırp turist sayısı artıyor’

Sırbistan'ın başkenti Belgrad'da 24-27 Mart tarihleri arasında yapılan turizm fuarında bu bölgenin en büyük tur operatörleri olan Big Blue, Fibula ve Kontiki Travel yetkilileri Türkiye’den gelen turizmcilerle birlikte Türkiye tanıtımı yaptı. Alanya ise Türkiye standı içerisinde yerini aldı.

DETAY...

Moskova'da Alanya vardı

MITT 2022 Turizm Fuarı 15-17 Mart tarihleri arasında Moskova Crocus Expo’da yapıldı. Rusya-Ukrayna savaşının gölgesinde kalan fuara katılan ziyaretçi sayısı oldukça düşüktü. Türkiye 300 metrekarelik bir stant ile fuardaki yerini aldı.

DETAY...

Başkan Yücel Emitt'te Alanya'yı Tanıttı

Dünyanın en büyük 5 turizm fuarı arasında yer alan Uluslararası Doğu Akdeniz Turizm Fuarı (EMITT) iki yıl aradan sonra 9 Şubat’ta kapılarını yeniden açtı. İstanbul TÜYAP Kongre ve Fuar Merkezi’nde 4 gün sürecek tanıtım şöleninde Alanya rüzgarı esti.

DETAY...

11. Alanya Uluslararası Yeni Yıl Pazarı

Bu yıl 11’incisi düzenlenen Alanya Uluslararası Yeni Yıl Pazarı büyük ilgi gördü. Yerli yabancı binlerce vatandaşın akın ettiği iki gün süren etkinlikte dostluk rüzgârları esti.

DETAY...

En iyi tanıtım: Mutlu turist

Alanya Turizm Tanıtma Vakfı yeni yönetim ilk toplantısı Adem Murat Yücel başkanlığında yapıldı.

DETAY...

ALTAV Kurucular Kurulu Toplantısı yapıldı.

Alanya Turizm ve Tanıtma Vakfı Olağan Kurucular Kurulu Toplantısı yapıldı.

DETAY...

Antalya Turizm Fuarı 2022 Sinyalleri Olumlu

Antalya Turizm Fuarı’nda 2022’ye yönelik olumlu sinyaller alındı. Fuarda Alanya’yı Alanya Turizm Tanıtma Vakfı temsil etti.

DETAY...

Tanıtım Sosyal Medyada

Alanya Turizm Tanıtma Vakfı ve Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, “Tanıtım modelimizi, elimizde bulunan organizasyonlar ...

DETAY...

ALTAV’dan Kültürel Tanıtım Atağı

Ukrayna'nın başkentinde düzenlenen resim yarışmasında 150'ye yakın ressam Alanya'yı resmetti.

DETAY...

Ukrayna yüzümüzü güldürüyor

ALTAV ve ALTİD Başkan Yardımcısı Mehmet Dahaoğlu, “Pegasus Havayolları 28 Mayıs’tan itibaren haftada 3 kez ...

DETAY...

Hollanda'dan Alanya'ya ödül geldi

Alanya Belediyesi ve ALTAV Başkanı Adem Murat Yücel, “Hollandalı tatilciler yaptıkları yorumlarla “En İyi Destinasyon” ödülünü almamızı sağladı” dedi.

DETAY...

ALANYA Online ITB'deydi

International Tourism Exchange Berlin (ITB Berlin) koronavirüs salgını nedeniyle bu yıl ilk defa online düzenlendi.

DETAY...

Sağlık Turizmi Tanıtımı Konuşuldu

Türkiye Sağlık Turizmi Dernekleri Federasyonu (TURSAF) Genel Başkanı ve Alanya Sağlık Turizmi Derneği (ALSTUD) Başkanı Dr.Tevfik Yazan, Alanya Turizm Tanıtma Vakfı (ALTAV) Başkan Yardımcısı Mehmet Dahaoğlu ve yönetim kurulu üyelerini ziyaret etti. Yapılan ziyarette, yaklaşan TURSAF genel seçimi, Alanya sağlık turizmi kapasitesi ve imkanları ile tanıtım çalışmaları görüşüldü.

DETAY...

Rusya'nın En Büyük Fuarı MITT Moskova'da Alanya Tanıtılıyor.

Rusya’nın en büyük, dünyanın ise önde gelen turizm fuarları arasında yer alan 27. Uluslararası MITT Moskova Turizm Fuarı kapılarını açtı. Fuarda Alanya’nın tanıtımını, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel yaptı. Aynı zamanda Alanya Turizm Tanıtma Vakfı Başkanı olan Yücel, tur operatörleri ve acente temsilcileriyle temaslarda bulundu

DETAY...

ALTAV’a Turizm Komisyonu ziyareti

Alanya Belediyesi Turizm Komisyonu Başkanı ve Yabancılar Meclisi Üyesi Paulina Müftüoğlu ile komisyon üyesi Alper Kan, Alanya Turizm Tanıtma Vakfı (ALTAV) Başkan Yardımcısı Mehmet Dahaoğlu ve Yönetim Kurulu üyelerini ziyaret etti. Yapılan görüşmede pandemi gölgesinde açılacak olan turizm sezonu ve tanıtım çalışmaları masaya yatırıldı.

DETAY...

MHP Alanya İlçe Teşkilatı Turizm Komisyonu ALTAV Ziyareti

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Alanya İlçe Teşkilatı Turizm Komisyonu Başkanı Selçuk Güven Ülker ve beraberindeki heyet Alanya Turizm Tanıtma Vakfı (ALTAV) Yönetim Kurulu üyelerini ziyaret etti.

DETAY...

Yataklı paraşüt Alanya Semalarında

Paraşüt pilotu Hasan Kaval, yamaç paraşütüne bağladığı yatak ve komodinleriyle Alanya semalarında süzüldü.

DETAY...

ALTAV’dan Kaymakam’a ziyaret

Alanya Turizm Tanıtma Vakfı Yönetim Kurulu üyeleri Alanya Kaymakamı Dr.Fatih Ürkmezer’i makamında ziyaret etti.

DETAY...

Sağlık turizmi toplantısı yapıldı

Alanya’da sağlık turizminin geliştirilmesi ve beraberinde kış turizmine de katkı çalışmaları çerçevesinde, Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD), Alanya Turizm Tanıtma Vakfı (ALTAV), Alanya Sağlık Turizmi Derneği (ALSTUD) işbirliğinde Alman Medikal Wellness Derneği, Uluslararası Wellness Derneği ve Global Sağlık Turizmi Derneği Başkanı Lutz Lungwitz’in telekonferans katılımı ile toplantı düzenlendi.

DETAY...

Ünlü Dj tanıtım için Alanya’da

Power FM’in tanınmış Disk Jokey’i Dj Funky C Alanya’nın tarihi Kızılkule yapısı önünde mikser başına geçti. Karadan ve havadan yapılan çekimler önümüzdeki günlerde Power TV ekranlarında yayınlanacak.

DETAY...

Norveç basını Alanya'da

Norveç’in prestijli gazetelerinden Aftenposten’in muhabiri Tor Arne Andreassen, Alanya’da alınan Covid-19 önlemlerini inceledi.

DETAY...

Gözler THY'de - Sırbıstan Fuarı

Alanya Turizm Tanıtma Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Elvan Güneş, “Sırbistan’ın en büyük tur operatörü Big Blue yöneticileri haftada 5 uçakla Alanya’ya yolcu taşımak için THY’nin Gazipaşa Alanya Havalimanı’na Belgrad’dan sefer planlaması yapmasını bekliyor. Beraberinde birçok irili ufaklı firma yetkililerinin de gözü kulağı müjdeli haber için THY’de” dedi.

DETAY...

Kozumuz GZP

Alanya Turistik İşletmeciler Derneği Başkanı Burhan Sili, “Alanya turizminin en önemli kozu Gazipaşa Alanya Havalimanı’dır” dedi.

DETAY...

Belgesellere Konu Olduk

Dünyaca ünlü Discovery Channel’a bağlı ‘TVN Style’ ve ‘Travel Channel’ belgesel yapımcıları Alanya Turizm Tanıtma Vakfı katkılarıyla Alanya’da çekimlerini tamamladı.

DETAY...

Fotoğraflar Göz Kamaştırdı

Alanya Turizm Tanıtma Vakfı’nın düzenlediği 17 bin 500TL para ödüllü ‘Eyes of Alanya’ fotoğraf yarışması ödül töreni ve sergi açılışı yapıldı.

DETAY...

Alanya Düğünü Belgesel Olacak

Dünyaca ünlü Discovery Channel’a bağlı ‘TVN Style’ ve ‘Travel Channel’ belgesel yapımcıları Alanya Turizm Tanıtma Vakfı katkılarıyla Alanya’ya geldi.

DETAY...

Huzur Arttıkça Turist Geliyor

Kuzey Avrupa’nın en büyük ve prestijli fuarı Matka Nordic’den bildiren Alanya Turizm Tanıtma Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Topçu, “2020 yılında Finlandiya’dan ülkemize gelecek turist sayısı yüzde 10-15 artacak” dedi.

DETAY...

Değirmenler Türkiye için dönecek

Yel değirmenleriyle ünlü Hollanda’da Uluslararası Turizm Fuarı Vakantiebeurs devam ediyor. Alanya Turizm Tanıtma Vakfı Başkan Yardımcısı Mehmet Dahaoğlu, “2014 yılında ağırlanan 1 milyon 300 bin Hollandalı turist sayısını 2020’de aşacağız” dedi.

DETAY...

Hollanda’ya Alanya Akını

Hollanda’da düzenlenen turizm fuarına Alanyalı turizmciler akın etti. Bakan Ersoy, tanıtım çalışmalarına destek verdi.

DETAY...

Huzur Şehri Alanya

Alanya Turizm Tanıtma Vakfı ve Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, “Huzur ve barışla anılan dünyaya örnek şehrimizde 82 milletten 31 bin 500 insanımız yaşıyor. Bu da bizim en büyük zenginliğimiz” dedi.

DETAY...

Sezon Toplantısı Yapıldı

Alanya’da “2019 Turizm Sezon Değerlendirmesi ve 2020 Sezonuna Yönelik Öngörüler” konulu sektörel toplantı düzenlendi.

DETAY...

Altav Genel Kurulu Yapıldı

Alanya Turizm Tanıtma Vakfı Genel Kurulu yapıldı. Aynı zamanda Alanya Belediye Başkanı olan Adem Murat Yücel, yeniden başkan seçildi.

DETAY...

Polonya'da büyük artış

Alanya Turizm Tanıtma Vakfı Varşova Turizm Fuarı’nda Alanya’yı temsil etti. Polonya’dan Antalya’ya yılın ilk 10 ayında gelen turist sayısı 2018’de 366 bin 500 iken 2019 yılının aynı döneminde bu rakam yüzde 46 artışla 535 bin 500 oldu.

DETAY...

Avrupalı öğrenciler Alanya’da

Eğitim ve Tecrübe Değişimi Projesi kapsamında 3 ülke öğrencileri Alanya’da buluştu.Gençlerin interneti bir eğitim aracı olarak kullanmasının hedeflendiği projede ...

DETAY...

Turizmin nabzı Antalya'da atıyor

Antalya’da 28-29 Ekim’de düzenlenen turizm fuarında Alanya Turizm Tanıtma Vakfı stant açıyor.

DETAY...

Ödüllü fotoğraf yarışmasına ilgi büyük

ALTAV’ın hayata geçirdiği, Alanya Belediyesi ve ALTİD’in desteklediği, The Turkish Property Professionals (TTPP) ve Kırbıyık A.Ş.’nin sponsorluğunda yapılan Alanya’nın Gözleri (Eyes of Alanya) Uluslararası Alanya Fotoğraf Yarışması hakkında bilgi veren ve yarışmaya olan ilginin her geçen gün arttığını söyleyen Başkan Yücel, “Alanya’nın tanıtımını her platformda sürdürüyoruz.

DETAY...

STRONGMAN ŞAMPİYONLAR LİGİ ALANYA GRANDPRİX’İ TV EKRANLARINDA

Türkiye’de Strongman Şampiyonlar Ligi yarışlarının yayın hakkı sahibi Dmax TV kanalıdır. Alanya’da düzenlenen yarışları sporseverler 05.10.2019 Cumartesi günü saat 17.55’de 50 dakikalık program olarak seyredebilirler. Diğer yarışlar da her hafta Cumartesi günü aynı saatte bu kanaldan izlenebilir.

DETAY...

Finn güzelleri Alanya'da

FİNLANDİYA’NIN en güzel 10 kadını Alanya Turizm Tanıtma Vakfı (ALTAV) organizasyonu ve ev sahipliğinde Alanya’da kampa girdi. Kafilede profesyonel fotoğrafçı, yönetmen ve basın mensupları da yer alıyor.

DETAY...

GZP 13 Ülkeye bağlandı

Uzun yıllardır katıldıkları Tahran Turizm Fuarı’nda Alanya’yı sürekli ön planda tuttuklarını söyleyen ALTAV ve ALTİD Başkan Yardımcısı Mehmet Dahaoğlu, “Fuarlarda yapmış olduğumuz temasların meyvesini bugün almış bulunuyoruz.

DETAY...

Alanya mercek altında

Alanya Turizm Tanıtma Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Topçu, “Bu ülkeden Antalya’ya gelen 25 bin turistin yüzde 70’i Alanya’yı tercih ediyor” dedi. Her geçen yıl ilişkilerin yükseldiği ve kardeş şehir sayılarının arttığı, 2 milyon 100 bin nüfuslu Kuzey Makedonya Cumhuriyeti’nin Alpha TV muhabiri Tatyana Trajkovska ve kameramanı 30 Ağustos’ta Alanya’ya geldi.

DETAY...

Doluluk uyarısı

Alanya Turistik İşletmeciler Derneği Başkanı Burhan Sili, “Turistlerin yakın ülkeleri tercih etmeleri ya da kendi ülkelerinde daha fazla tatil yapma eğilimi uluslararası deniz kum güneş tatili hareketliliğinde daralmaya sebep oluyor. Son 2 senede 8 uçak firmasının iflas etmiş olmasının da yaşanan gerilemeye etkileri var” dedi.

DETAY...

Çift taraflı tanıtım

Rusya Federasyonu’nun başkenti Moskova’da düzenlenen Türkiye Festivali’nde Alanya tanıtımı yapılırken Rusların tanıtımı da Alanya’daki turizm festivalinde yapıldı.

DETAY...

Danimarkalılar ‘Alanya’ dedi

Alanya Turizm Tanıtma Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Şükrü Cimrin, “İspanya’nın turistik tesis kapasitesini artırmaması ve olağanüstü fiyat artışlarından taviz vermemesi Danimarkalı tatilciyi cazip fiyatlar sunan Türkiye’ye kaydırdı. 2018 yılı için geçen seneye oranla yüzde 30’luk artış öngörülüyor” dedi. 2015’de Antalya'ya 178 bin kişi gelirken 2 yıl üst üste kayıplar yaşanmış ve bu rakam 2017 yılında 118 bin olarak tamamlanmıştı.

DETAY...

‘Sırplar Türkiye’ye hasret kaldı’

Alanya Turizm Tanıtma Vakfı yetkilisi Mehmet Çelik, “Sorunlar sebebiyle Yunanistan ve İspanya’ya kayan Sırp tatilciler hijyen, hizmet, misafirperverlik ve fiyat dengesini bu ülkelerde yakalayamadı” dedi.

DETAY...

Romanya’da pazar payı büyüdü

Turizmciler geçen yıl 117 bin 'paket tatil' pazar payı olan Romanya için 160 bin hedefi koydu. Ülkemize giriş yapacak yolcu sayısındaki hedef ise 500 bin.

DETAY...

'GZP’de rekor kırılacak’

Acenta temsilcileriyle buluşan Gazipaşa Alanya Havalimanı (GZP) Müdürü Cengiz Aşıklı, “2018’de 1 milyon 200 bin yolcu sayısına ulaşacağız” dedi.

DETAY...

Alanya İsveç’te tanıtıldı

Kültür ve Turizm Bakanlığı İsveç’te düzenlenen turizm fuarına katılmayınca alternatif geliştiren Alanya Turizm Tanıtma Vakfı Yönetimi soluğu Stockholm’de düzenlenen “Yurt Dışında Satılık Evler Fuarı’nda aldı.

DETAY...

Çekyalıların tercihi Türkiye

Prag’da düzenlenen uluslararası turizm fuarına katılan Alanya Turizm Tanıtma Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Gürol Birgen, “Tur operatörleri belirtmiş oldukları yolcu sayısı hedeflerine şimdiden ulaştıklarını söyleyerek ek uçak ve otel rezervasyonlarıyla kapasite artışına gidiyor” dedi.

DETAY...

Bulgaristan’dan kardeş şehir teklifi

Alanya Turizm Tanıtma Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Kerim Yılmaz, “Sofya’da yapılan turizm fuarında Alanya’ya kardeş şehir teklifi geldi” dedi.

DETAY...

Baltık ülkelerinde Alanya lider

Baltık ülkelerinden Litvanya ve Letonya fuarlarının devamı ve sonuncusu olan Estonya’nın başkenti Tallinn’de yapılan turizm fuarına da katılan Alanya Turizm Tanıtma Vakfı’nın Yönetim Kurulu Üyesi Kemal Kahya, “Baltık pazarına hakim 3 tur operatörüyle 200 bin yolcu Antalya’ya gelecek” dedi.

DETAY...

Letonya’da Alanya tanıtılıyor

Alanya Turizm Tanıtma Vakfı Başkan Yardımcısı Mehmet Dahaoğlu, “Teztour, Novaturas ve Kidy Tour 30 bin Leton misafiri 2018’de Antalya’ya taşıyacak” dedi.

DETAY...

Belçika’daki düşüş sona erdi

Alanya Turizm Tanıtma Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Topçu, “2014 yılındaki Türkiye’ye gelen 262 bin Belçikalı turist sayısı 2017’de 135 bine geriledi. Brüksel fuarında edindiğim izlenim ve rakamsal veriler yükselişin yeniden başlayacağı yönünde” dedi.

DETAY...

‘Yerinde tanıtım’ konuşuldu

Alanya Turizm Tanıtma Vakfı Yönetim Kurulu üyeleri, oda seçimlerinde güven tazeleyen esnaf odaları başkanlarını ziyaret ettiler.

DETAY...

Litvanya'da yüzler gülüyor

LİTVANYA'NIN başkenti Vilnius'ta düzenlenen Adventure 2018 Turizm ve Seyahat Fuarı'nda yer alan Alanya Turizm Tanıtma Vakfı (ALTAV) standı yoğun ilgi gördü.

DETAY...

'Slovakya'da ikinciyiz'

ALANYA Turizm Tanıtma Vakfı (ALTAV), 2018 yaz turizm sezonu öncesinde fuar tanıtım çalışmalarına devam ediyor.

DETAY...

'İsviçre'de vites yükselttik'

Alanya'nın tanıtım çalışmalarına devam eden ALTAV Yönetimi, İsviçre'nin Zürih kentinde katıldıkları fuardan da güzel haberlerle döndü

DETAY...

Finlandiya'dan sevindiren haber

ALTAV adına Finlandiya'da düzenlenen Matka Messut Fuarı'na katılan Şükrü Cimrin, fuara ilişkin çarpıcı bilgiler paylaşarak Finlandiya'nın 2018'de yükseliş trendine gireceğini ifade etti

DETAY...


Dört yıldız fiyatına 5 yıldız tatil

Avusturya basınına göre Türkiye'de 5 yıldızlı otellerde 4 yıldız fiyatı ödeyerek tatil yapılıyor. Üç ve daha az yıldızlı otellerin tercih edilmeme sebebi yüksek yıldızlı otellerin büyük kampanyalar yapması

DETAY...

Avusturya’da rezervasyonlar artıyor

Alanya Turizm Tanıtma Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Elvan Güneş, “Bir aksilik yaşanmaması durumunda 2014 rakamı olan 512 bin kişi sayısına adım adım 2019’da ulaşacağız” dedi.

DETAY...

‘Hollanda ikiye katladı’

Hollanda’da düzenlenen Vakantiebeurs Turizm Fuarı’ndan bildiren ALTAV Başkan Yardımcısı Mehmet Dahaoğlu, “Hollandalılar Türkiye'yi özlemiş. Bu seneki ilgi geçen yıldan en az iki kat fazla” dedi.

DETAY...


Spor turizmi Toroslar’da yapılacak

Dünya ve Avrupa şampiyonlukları bulunan ultra maraton sporcusu Ahmet Arslan, 500 sporcunun yarışacağı ‘Alanya Ultra Maratonu’yla ilgili Alanya Turizm Tanıtma Vakfı yönetimine bilgi verdi.

DETAY...

Sağlığını düşünen Alanya’ya gelecek

Yaşlılık döneminde olan ve engelli yabancı ülke vatandaşlarının kış turizmini canlandırması için turizm bölgelerine çekilmesi planlanıyor. Konuyla ilgili Alanya Turizm Tanıtma Vakfı’nda çalışma yapıldı.

DETAY...

‘Dünya barışına örnek olduk’

Alanya Uluslararası Noel Pazarı dünyanın birçok ülkesinden gelen vatandaşlarla kuruldu. Alanya Turizm Tanıtma Vakfı yaptığı çekilişle üç çifte yılbaşı tatili hediye etti.

DETAY...

Polonya’dan güzel haber

Alanya Turizm Tanıtma Vakfı’nın tanıtım çalışmalarını yürüttüğü Varşova’da müjde veren tur operatörleri Türkiye’ye gönderilecek turist sayısının 2018 yılında iki katına çıkacağını açıkladılar.

DETAY...

‘Kaliteyi yüksek tutmalıyız’

Alanya Belediyesi ve Alanya Turizm Tanıtma Vakfı Başkanı Adem Murat Yücel, ağırlıklı Alanya’da faaliyet gösteren acente temsilcileriyle bir araya geldi.

DETAY...

GZP’de yeni uçuş heyecanı

Alanya Belediyesi ve Alanya Turizm Tanıtma Vakfı Başkanı Adem Murat Yücel, Gazipaşa-Alanya Havalimanı’na (GZP) ilişkin yeni müjdeler ve teknik bilgiler verdi.

DETAY...

Başkan Yücel güven tazeledi

Alanya Turizm Tanıtma Vakfı Seçimli Genel Kurulu yapıldı.

DETAY...

Alanya’yı incelediler

Antalya’ya haftada 20 uçuş planlayan Christian Tour’un Macaristanlı acente satış temsilcileri Alanya Turizm Tanıtma Vakfı davetiyle Alanya’ya geldi.

DETAY...

Rusya’da hız kesmek yok

Alanya Turizm Tanıtma Vakfı 2017-2018 fuar sezonunda Rusya’da dört farklı etkinlikle tanıtım yapacak.

DETAY...

ALTAV’ın talihlileri Alanya’da

Sırp Popstar Ana Kokic’in Belgrad Turizm Fuarı’nda yaptığı çekilişte tatil kazanan talihliler Alanya’ya geldi.

DETAY...

Tanıtım fırtınası başladı

Alanya Turizm Tanıtma Vakfı üçüncü kuşak olarak da tabir edilen emekli ve sonrası yaş grubu turist profili için Hollanda 50+ Beurs Fuarı’nda yerini aldı.

DETAY...


Fuar sezonu açılıyor

Alanya Turizm Tanıtma Vakfı Başkan Yardımcısı Mehmet Dahaoğlu, “2017-2018 fuar sezonunda 31 etkinlikle Alanya şehrini tanıtacağız” dedi.

DETAY...

Macaristanlı acenteler Alanya’yı inceledi

Antalya’ya haftada 20 uçuş planlayan Christian Tour’un Macaristanlı...

DETAY...

HELSİNKİ'DE ALANYA SERGİLENİYOR

Finlandiya’nın başkenti Helsinki’de en prestijli caddeye yerleştirilen Alanya ve Türkiye görselleri tur...

DETAY...

İLK RUS UÇAĞI İÇİN TÖREN DÜZENLENDİ

Rusya'daki Vnukova Havalimanı'ndan kalkan Pobeda Havayolları'na ait uçak 188 yolcusuyla Alanya-Gazipaşa Havalimanı'na indi...

DETAY...

KAZAKLAR HARCAMADA BONKÖR

Charter uçuşların Rusya tarafından iptal edileceğiyle ilgili iddialar Kazakistan’daki rezervasyonları yüzde 70 düşürdü...KAZAKİSTAN Uluslararası KITF Turizm Fuarı’nda...

DETAY...

İSVEÇLİ BLOGGER ALANYA'DA

Takipçilerinin yüzde 89’u kadın olan seyahat blog yazarı İsveçli Ida Eriksson, Alanya Turizm Tanıtma Vakfı katkılarıyla Alanya’ya geldi...ALANYA Turizm Tanıtma Vakfı (ALTAV)...

DETAY...

AZERBAYCAN KEYİF VERİYOR

Alanya Turizm Tanıtma Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Nurhan Özcan, “Tatil seçeneklerini Antalya’dan yana kullanan Azerbaycanlıların online rezervasyon kullanımı arttı.

DETAY...

BEYAZ RUSYA'DAN İYİ HABER

Beyaz Rusya’nın ulusal havayolu markası Belavia’nın charter şirketi Aerobelservice Türkiye’ye uçuş başlatacak...BELARUS Cumhuriyeti’nin (Beyaz Rusya) başkenti Minsk’te düzenlenen turizm fuarında...

DETAY...

RUSYA'DA ÇİFTE TANITIM

Alanya Turizm Tanıtma Vakfı 11-16 Mart tarihleri arasında Rusya’da düzenlenecek olan iki farklı turizm fuarında boy gösterecek...14-16 Mart tarihleri arasında düzenlenecek olan Rusya’nın...

DETAY...

ALANYA STANDINA RUSLAR’DAN BÜYÜK İLGİ

Rusya’nın başkenti Moskova’da bugün açılan ve Rusya’nın en büyük turizm fuarı olarak adlandırılan MITT Moskova Turizm Fuarı’ndaki Alanya...

DETAY...